Перелік юридичних документів для ознайомлення:

Витяг з батьківської угоди дошкільного навчального закладу

Закон України "Про дошкільну освіту"

Примірне положення про батьківські комітети (раду) дошкільного навчального закладу

Примірне положення про консультативний центр для батьків або осіб, які їх замінюють і дітей, які виховуються в умовах сім'ї

Статут дошкільного навчального закладу (ясла - садок) комбінованого типу №3

Закон України "Про освіту" (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2017, № 38-39, ст.380)

01.02.2019

МОН ПРОПОНУЄ ДЛЯ ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ ПРОЕКТ ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ЗАКОНУ УКРАЇНИ

«ПРО ДОШКІЛЬНУ ОСВІТУ»

Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про дошкільну освіту», розроблений на виконання Закону України «Про освіту» (далі - проект).

Проект містить оновлений термінологічний апарат, що узгоджується із Законом України «Про освіту», а також низку концептуальних змін, зокрема,

1) визначено:

- особливості організації інституційної та індивідуальної форми здобуття дошкільної освіти та здобуття інклюзивної освіти;

- механізми забезпечення якості дошкільної освіти, зокрема сертифікації працівників закладів дошкільної освіти та громадської акредитації закладу дошкільної освіти;

- засади ліцензування освітньої діяльності у сфері дошкільної освіти;

2) уточнено:

- механізми забезпечення доступності здобуття дошкільної освіти;

- права та обов’язки суб’єктів освітньої діяльності й учасників освітнього процесу;

- засади фінансово-господарської діяльності закладів дошкільної освіти;

- визначення типів закладів дошкільної освіти;

- повноваження органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування в системі дошкільної освіти тощо;

3) врегульовано:

- особливості державного та громадського нагляду (контролю), а також інституційного аудиту у сфері дошкільної освіти;

- механізм призначення на посаду директора закладу дошкільної освіти (за результатами конкурсного відбору).

Проектом передбачено збільшення тривалості відпустки педагогічних працівників та помічників вихователів, зменшення педагогічного навантаження окремих категорій педагогічних працівників, а також уточнено вимоги до змісту Базового компоненту дошкільної освіти (державного стандарту у сфері дошкільної освіти та освітніх програм для дітей відповідного віку. Документ є спільним напрацюванням членів робочої групи, незалежних експертів, представників громадськості, департаментів освіти і науки держадміністрацій та закладів дошкільної освіти.

З 01.01.2015 року згідно Закону України «Про внесення змін та визначення такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» частина 5 статті 35 батьки або особи, які їх замінюють, вносять пату за харчування дітей у державному та коммунальному дошкільному навчальному закладі у розмірі, що становить не менше 60% (у міській місцевості).

З 01.09.2013 року створена Електронна реєстрація в дошкільні навчальні заклади

http://pl.isuo.org/ - Інформаційна система управління освітою

http://reg.isuo.org - Електронна реєстрація в дошкільний навчальний заклад

Багато батьків не раз стикалися з проблемою отримання місця для своїх дітей в дитячому садку. Тепер для них створено можливість поставити свою дитину в чергу, не виходячи з дому.

Для цього необхідно заповнити форму у розділі «Мої заявки» на даному сайті. Далі можна відслідковувати статус поданої заявки і стежити за просуванням черги. Крім того, є можливість переглянути інформацію про нормативну наповнюваність, про черги в дошкільні установи, дізнатися всю необхідну інформацію про всі дитячі садки обраного регіону.

Шановні батьки, на сайті електронної реєстрації надана можливість подачі заяви для постановки на облік у обраному дошкільному закладі (за місцем проживання) дитини, що потребує місце в дошкільному навчальному закладі.

Для успішної реєстрації Вашої дитини в електронній черзі при заповненні форми заяви, Вам необхідно вказати достовірну інформацію. Подавати заявку можна лише в один дошкільний навчальний заклад. При необхідності, обраний ДНЗ можна змінити, звернувшись до відповідальної особи. Подача в електронному вигляді заяви забезпечує попередню реєстрацію дитини в електронній черзі з визначенням дати постановки на облік, яка є основою формування черговості.

Для підтвердження інформації, зазначеної в заяві, необхідно протягом 10 робочих днів з дня подання заяви звернутися до відповідальної особи в дошкільному навчальному закладі з оригіналами документів (свідоцтво про народження дитини, документ, що підтверджує наявність пільг).

Якщо заповнена Вами форма заяви за змістом не буде відповідати оригіналам документів Вашу заяву буде анульовано.

Якщо інформація, зазначена в заяві, підтверджена документами, то дитина отримує постійну реєстрацію в електронній черзі за первісною датою подання заяви в електронному вигляді.