Вольова готовність дитини до школи

У школі на дитину чекають не тільки друзі, ігри та розваги. Деякі батьки, прагнучи «підготувати» малюка до зустрічі зі школою, забувають розповісти йому, що навчання — це ще й напружена праця. І дитині прийдеться робити не тільки те, що їй хочеться, але й те, що вимагає вчитель, шкільний режим, програма.

До шести років відбувається оформлення основних структур вольової дії. Дитина вже здатна поставити мету, скласти план, оцінити результат своєї дії.

Звичайно, все це відбувається не зовсім усвідомлено та визначається тривалістю процесу дії. Але зміцнити вольове знання про себе може допомогти гра. Батьки, які це розуміють, здатні в період домашньої роботи перетворити квартиру в палубу корабля, космодром, лікарню, де певні завдання виконуються із задоволенням, без погроз і насильства. У віці 6 років дитина спроможна вже аналізувати власні рухи і дії. Тому вона моженавмисно заучувати вірш, відмовитися від гри заради виконання якого-небудь «дорослого» завдання, здатна побороти страх перед темною кімнатою, не заплакати від забитого коліна. Це є важливим для розвитку гармонійної особистості.