Дитина не хоче в дитячий садок

«Дозвольте дитині насолоджуватись
дитинством!»

1. Вранці піднімайте дитину спокійно, з посмішкою та лагідним словом (перегляньте режим дня: спокійне засинання не пізніше 21-ї години).

2. Зранку не згадуйте вчорашні прорахунку, не вживайте образливих слів.

3. Не підганяйте, розрахувати час — це ваш обов'язок, якщо ж ви цю проблему не вирішили, провини дитини у цьому немає.

4. Відправляючи дитину до дитячого садка, побажайте їй успіхів, скажіть декілька лагідних слів (без подібних застережень: «Дивись, поводь себе гарно!..»

5. Говоріть з дитиною спокійно.

6. Протягом дня знайдіть (постарайтесь знайти) півгодини для спілкування з малюком.

7. У сім'ї має бути єдина тактика спілкування всіх дорослих із дитиною. Всі розходження щодо виховання дитини вирішуйте без неї.

8. Завжди будьте уважними до стану здоров'я дитини, коли щось її турбує.

9. Знайте, що діти люблять казки (для даного віку - у віршованій формі) перед сном, або мамину пісню, лагідні слова. Не лінуйтесь робити це для них. Це їх заспокоїть, зніме денну напругу, допоможе спокійно заснути і відпочити.

10. Недопустимо висловлювати дитині співчуття в тому, що її змушені водити до дитячого садка (Слідкуйте, щоб атмосфера походу в дитсадок нагадувала похід в гості, чи інший захід, який є заохочувальним за успіхи, проявом піклування про дитину, бажанням покращити її дозвілля).

11. Зруйнуйте попередній стереотип ранкового спілкування з дитиною, замініть його новим (приємним для дитини) ритуалом:

• - спільне чаювання;
  • - обігравання підйому за допомогою іграшок;
  • - цікаві розповіді і спостереження по дорозі в дитсадок...

12. Дорослий має пам'ятати, що дитина не здатна (в силу вікової психофізіології) відразу негайно виконати ту чи іншу вказівку. Категорична вимога - важка для дитини і може викликати сльози, відмову коритись. Все те, що ви спостерігаєте - це наслідки адаптації, її «ціна» і «плата» для дитини. Від вас залежить, щоб ця «плата» була мінімальною, і не прийшлось лікувати нанесені дитині травми все життя.

13. Гарний настрій мами, терпимість до дитячих помилок, відмова від наказів, погроз, докорів (авторитарної моделі спілкування) - основа гарного самопочуття малюка протягом дня.

Нехай кожен новий крок у вашому з малюком житті буде мудрим, корисним і впевненим, а кожен наступний день приносить лише радість та родинний затишок.