Правила мовленнєвого спілкування

• Розмовляйте з малюком кожної вільної хвилини.
  • Майте на увазі: основними й провідними співроз¬мовниками для дитини є мати, батько, дідусь чи бабуся.
  • Пам'ятайте: ваша мова є для дитини взірцем для наслідування, тому вона має бути чистою, бага¬тою, виразною, чіткою.
  • Доручайте старшим дітям якомога більше у віль¬ний час розмовляти з молодшою дитиною.
  • Спонукайте малюка до звуконаслідування, до пра¬вильного промовляння слів.
  • Привчайте дітей до вживання слів відповідно до літературної норми.
  • Ні в якому разі не повторюйте неправильне мов¬лення дитини.
  • Якомога більше залучайте малят до ігор, розпо¬відайте їм казки, розучуйте з ними пісні, скоро¬мовки, вірші.
  • Заохочуйте словесну творчість дітей. Ведіть слов¬ничок, записуйте перші вислови вашого малюка.
  • Спонукайте дитину до складання віршів, лічилок, будьте їй у цьому помічниками.
  • Уважно ставтеся до всіх дитячих запитань.
  • Ваша відповідь дитині має бути чіткою, доступ¬ною, зрозумілою.
  • Спонукайте дітей до запитань, виховуйте "чомучок".
  • Систематично влаштовуйте ігри "у слова".
  • При нагоді вживайте прислів'я, загадуйте загадки.
  • Обов'язково пояснюйте кожне незрозуміле дитині слово, у її присутності звертайтеся до словника.
    • ( Використано матеріал з журналу
      «Дошкільне виховання»2008р., №12)