Дошкільний навчальный заклад №3 м. Кременчук


Дитячий майданчик

Кожна дитина повинна мати радісне і безхмарне дитинство, сповнене різноманітними іграми: квачами та хованками.

Місцем для таких розваг традиційно с двір. Від того, на скільки він упорядкований, залежить не тільки дозвілля дітлахів, але найчастіше і їхнє здоров'я.

Завітайте на будь-який дитячий майданчик. Що, швидше за все, ви побачите? Зазвичай, ту саму картину: діти порсаються у бруднуватому піску, з'їжджають із гірки або залазять на драбинку, щасливчики, яким пощастило зайняти гойдалку.

Мами, у свою чергу, зайняті бесідою одна з одною на найближчому ослоні, періодично поглядаючи вбік своїх дітей. Найголовніше — щоб не побилися, не впали, не наїлися піску. Багато батьків чомусь переконані, що прогулянка — це час їхнього законного відпочинку від дитини.

Дитячий майданчик - це місце гри для дітей, а не кімната відпочинку для дорослих.

Крім перших маленьких перемог, батькам потрібно приготуватися й до неприємних сюрпризів, яких, утім, можна уникнути. Для фізичного та інтелектуального розвитку дітей дуже важливо, чим обладнаний дитячий майданчик.

Найпоширеніші елементи дитячих майданчиків

1. Гірки

Призначені для навчання підійматися, лазити, скочуватися донизу. Сприяють зміцненню м'язової системи, вестибулярного апарату та загального фізичного розвитку дитини.

2. Гойдалки

Це механічні конструкції, що призначені для забави або розваги. Облаштовуються на дитячих майданчиках, місцях відпочинку. Гойдалки бувають маятниковими, балансирними та пружинними. .

Маятникова гойдалка зміцнює м'язову систему дитини, вестибулярний апарат і сприяє загальному фізичному розвитку.

Балансирна гойдалка відмінно розвиває у дітей вестибулярний апарат і сприяє загальному фізичному розвитку дитини.

Пружинна гойдалка відмінно розвиває у дітей почуття рівно¬ваги.

3. Пісочниці

Пісочниця обгороджена дерев'яними бортиками, що мають плоску поверхню, щоб зручно було ліпити паски. Часто пісочниці мають навіс, що захищає дітей, які граються, від дощу й сонця. Пісочниця призначена для розвитку у дітей молодшого віку дрібної моторики рук і просторової уяви.

4. Каруселі

Розвивають у дитини вестибулярний апарат, вони корисні для загального фізичного розвитку дитини.

5. Дитячі альтанки

Легка крита будівля для відпочинку або захисту від дощу на дитячому майданчику. Альтанки являють собою споруди, що розташовуються окремо, відкриті з усіх боків, під дахом; вони забезпечують тінь, укриття н місце для відпочинку, прикрашають ландшафт.

Безпека на дитячих майданчиках

Найголовніша вимога, що висувається до всіх видів обладнан¬ня, до усіх споруджень — великих і малих — їхня абсолютна без¬пека. Це особливо стосується гойдалок, каруселей, «гігантських кроків», «рукоходів», різноманітних пристроїв для лазіння, ба¬лансування, що дуже люблять діти.

Дитячий травматизм повинен бути зведений нанівець! Необхідно перевірити міцність кожного з таких споруджень, надійність усіх вузлів, кріплень, шарнірних з'єднань, підвіски канатів, тросів та ін. перед тим, як дозволити дітям користува¬тися ними. Догляд за справністю споруджені» повинен здійснюва¬тися систематично, а будь-які несправності, навіть найдрібніші, повинні негайно усуватися.

Найбільшу небезпеку па дитячому майданчику становлять ка¬руселі, гойдалки та гірки. Не лінуйтеся, перевіряйте всі гойдалки на собі. Краще ви впадете з них, ніж. ваш малюк. Дерев'яні сходи можуть згнити та проломитися саме під вашою дитиною. Перевір¬те вміст пісочниці — у ній можуть виявитися бите скло, шприці та інші небезпечні предмети. Якщо на дитячому майданчику все підозріло блищить та сяє чистотою — швидше за все інвентар нещодавно пофарбували. Це, в кращому випадку, спричинить велике прання.

Дитячий майданчик оманний своєю безтурботністю. Варто тільки розслабитися та заговоритися, як малюк може потрапити у халепу. Навіть якщо дитина безліч разів забиралася на гірку - стійте поруч, страховка потребується завжди. Обходьте каруселі та гойдалки, що рухаються, на значній відстані. Не варто розслаблятися, якщо з дитиною вийшла гуляти родина у повному складі. Нерідко неприємності трапляються під час фото- та відеозйомки — погляньте, як наш хлопчик високо заліз!.. Чим пильніше ви спостерігатимете за дитиною, тим краще. Пам'ятайте, з дітьми забагато уваги не буває!

Будьте готовими до того, що іграшки вашого малюка, як і вміст вашого транспортного засобу (чи то коляска, чи то велосипед), можуть зацікавити інших дітей. Не залишайте на видному місці пляшечки, відкриті пачки із соком та серветки. Не приносьте на майданчик коштовних іграшок. Тільки ви знаєте, скільки коштує ця машинка або лялька. Для дітей це — іграшка, з якою можна погратися і ненавмисно зламати. Часто можна побачив таку картину — бабуся із онучкою, везучи дитячу коляску, завітали на майданчик. Онучка не грається з коляскою, зате іграшка цікава іншим дітям, але бабуся просить дітей не торкатися ко¬ляски... Що тут зауважиш, так, це чужа коляска, але вона так заманливо стоїть та нею ніхто не грається...

Ще одна розповсюджена ситуація — з дитиною гуляє татусь. Повертаючись додому, він даремно грається в гру «знайди наше добро», але не пам'ятає, де іграшки його сина, а де чужі... Татусь бере стандартний комплект — відеречко, совок, грабельки, — те, що, на його думку, належить синові. Мама розбереться, що до чого. У принципі, нічого страшного, якщо ви відвідуєте завжди один майданчик та спілкуєтеся з тими самими дітьми. Зранку мама поверне все на своє на місце. У крайньому випадку, комусь доведеться придбати новий совочок, що, напевно, не важко. Але є одне «але». Татусь поставив оточуючих у скрутне становище Адже ми намагаємося навчити дітей берегти те, що маємо. У такій ситуації найкращий спосіб — позначити формочки, лопатки! Наприклад, лаком, написати літеру С — відразу зрозуміло, що це іграшки Сашка.

Вчіть дітей правилам безпеки на гойдалці

1. Якщо гойдалка дуже важка (наприклад залізна), не можна зі¬стрибувати «на ходу», ти можеш не встигнути відбігти, і тоді гойдалка вдарить тебе прямо в потилицю або в спину.

2. Якщо ти любиш сам розгойдувати гойдалку, то повинен зав¬жди пам'ятати: якщо штовхнути її сильніше і не піймати, гойдалка влучить прямо тобі в обличчя.

З. Не бігай поруч із гойдалкою! Може статися так, що інша ди¬тина не встигне загальмувати, і ви обоє будете травмовані.

4. Пластмасова гойдалка на мотузочках теж небезпечна. Якщо ти на ній сильно розгойдаєшся, то, нахилившись уперед, можна легко своєю вагою перевернути сидіння.

5. У зимовий час особливо міцно тримайся за поручні гойдалок. На руках у тебе обов'язково повинні бути надіті рукавички.

На каруселях

1. Не можна злазити з каруселі, поки вона крутиться, тому що наступне сидіння продовжує рухатися й може сильно вдарити тебе, якщо не встигнеш відбігти.

2. Не можна бігти по , тримаючись за одне сидіння, і розкручувати порожню карусель, а потім раптово різко зупинитися – можна отримати удар наступним сидінням.

3. Не можна ставати на сидіння каруселі ногами, тому що під час руху можна заточитися і, падаючи, вдаритися чолом.

На гірці

1.Обережно торкайся гірки, пробуй її на дотик: під час спеки залізні гірки значно нагріваються й можна обпектися, торкнувшись металевих частин. А взимку можна примерзнути до них.

2. Намагайся відбігти від гірки відразу після спуску, інакше на тебе попадають усі ті, хто зверху скочується за тобою.

«Основи безпеки дітей дошкільного віку»
упор. Л.А.Шик.-Х.:Вид.група "Основа", 2010р.)







Гаряча новина
ШАНОВНІ БАТЬКИ! ПІДТРИМУЙТЕ ДИТИНУ ПІД ЧАС ПОВІТРЯНИХ ТРИВОГ: ЗАЛИШАЙТЕСЬ В УКРИТТІ, КОНТРОЛЮЙТЕ СВІЙ ПСИХОЛОГІЧНИЙ СТАН, НЕ ЧИТАЙТЕ НОВИНИ ВГОЛОС, ВИКОНАЙТЕ ВПРАВИ, ЯКІ ВІДВОЛІКАЮТЬ І ЗАСПОКОЮЮТЬ, ВІДПОВІДАЙТЕ НА ЗАПИТАННЯ ДИТИНИ СПОКІЙНО!

Гаряча новина

ЗВІТИ ЗДО № 3 КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

ІНФОРМАЦІЯ ПРО НАДХОДЖЕННЯ ТА ВИКОРИСТАННЯ КОШТІВ (код ЄДРПОУ платника - 23550370), ДЛЯ ПЕРЕГЛЯДУ ФІНАНСОВИХ ЗВІТІВ КРЕМЕНЧУЦЬКОГО ЗДО №3 ЗА 2022 РІК, ЗА ІІІ та ІV КВАРТАЛ 2023 НА ВКЛАДЦІ "ЗВІТИ" ВСТАНОВИТИ ПЕРІОД - 2022 рік, 2023 РІК

Звіт керівника за 2022 - 2023 навчальний рік

Департамент освіти Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області

Кременчуцький центр професійного розвитку педагогічних працівників

ДЕПАРТАМЕНТ У СПРАВАХ СІМЕЙ ТА ДІТЕЙ КРЕМЕНЧУЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ КРЕМЕНЧУЦЬКОГО РАЙОНУ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ЛА Страда Україна. Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації

БЛАГОПОЛУЧЧЯ ДІТЕЙ.УКРАЇНСЬКИЙ ФОНД.ДІТЯМ ШКОЛА БЕЗПЕКИ

Лічильник відвідувань

Рейтинг@Mail.ru